2019-12-10 15:29:11

Projektowania obwodów drukowanych - Mentor Graphics

Szanowni Państwo,

W marcu 2015 roku planowane jest uruchomienie kolejnej edycji kursu dokształcającego Projektowanie obwodów drukowanych współczesnych urządzeń elektronicznych. Oferta jest kierowana do studentów ostatnich lat kierunków Informatyka, Automatyka i Robotyka oraz Makrokierunek.

Kurs organizowany jest wspólnie z firmą Mentor Graphics, z którą nasz Wydział współpracuje intensywnie od kilku lat. Mentor Graphics Corporation (
www.mentor.com) jest jednym ze światowych liderów rynku narzędzi EDA, a polski oddział MGC, mieszczący się w Katowicach, zajmuje się właśnie narzędziami do projektowania obwodów drukowanych. MGC Polska zatrudnia wielu absolwentów naszego Wydziału. Pracownicy firmy to głównie programiści, stąd pomysł, żeby przyszłych potencjalnych pracowników, biegłych w programowaniu, przeszkolić w zagadnieniach związanych z projektowaniem PCB.

Kurs jest w całości finansowany przez firmę Mentor Graphics Corporation (MGC). Udział w nim nie wiąże się jednak dla uczestników z żadnymi zobowiązaniami wobec MGC. Również z tego powodu kurs ten będzie bez wątpienia atrakcyjny dla naszych studentów, nie tylko tych, którzy chcą związać swoją karierę zawodową z MGC, ale również dla osób zainteresowanych zagadnieniami projektowania PCB i w przyszłości chcących pracować „na pograniczu” informatyki, elektroniki i automatyki.

Ukończenie kursu będzie potwierdzone certyfikatem wystawionym przez MGC oraz świadectwem wystawionym przez Politechnikę Śląską.

Szczegółowe informacje na temat kursu i współpracy pomiędzy Wydziałem AEiI a firmą Mentor Graphics można znaleźć na stronie www.pcbd.aei.polsl.pl

Osoby zainteresowane kursem proszone są o przesłanie wypełnionej ankiety na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 1 marca 2015 r.

Z wyrazami szacunku,

dr inż. Dariusz Wójcik