2019-12-10 16:39:51

Szkolenie IBM Cognos 10 Business Intelligence - Framework Manager

Z uwagi na rosnącą liczbę przetwarzanych danych, spowodowaną wszechobecnie panującym trendem zbierania danych (np. nt. klientów – analiza koszyka zakupów, analiza zachowań konsumenckich / społecznych / gospodarczych / ekonomicznych, analiza danych medycznych, analiza tras przejazdów, itd.) oraz istniejącymi możliwościami technicznymi w zakresie przetwarzania tych danych (coraz większe możliwości techniczne sprzętu), eksploracja danych (czyli z ang. Data mining) stanowi obecnie istotny element współczesnej informatyki. Narzędziami pozwalającymi na niniejszą eksplorację danych są narzędzia typu business intelligence, stanowiące przedmiot proponowanego szkolenia.
Cognos jest szybkim i wydajnym sposobem na dostarczenie wielowymiarowej informacji. Budowanie sprawnie funkcjonującego systemu zarządzania informacją w organizacji jest wyzwaniem zarówno dla użytkowników businessowych, jak i ekspertów technicznych. Rozwiązania Cognos w obszarze Business Intelligence pomagają zrozumieć, monitorować i zarządzać wydajnością przedsiębiorstwa poprzez raporty i analizy, monitorowanie rentowności, budżetowanie, prognozowanie i zarządzanie kosztami.

Liczba grup: 1 grupa, maksymalnie 10-osobowa

Egzamin certyfikujący: IBM Certified Developer – Cognos 10 BI Metadata Models (dla wszystkich uczestników szkolenia)

Miejsce szkolenia: Wydział AEiI, Gliwice

Harmonogram szkolenia: Grupa nr 1

Planowany termin szkolenia: marzec - kwiecień 2015 r.

Program szkolenia (16 godz. zegarowych):

MODUŁ FRAMEWORK MANAGER:
  1. Wprowadzenie do framework manager