2019-12-10 15:40:35

Szkolenie IBM Cognos 10 Business Intelligence - Report Studio

Z uwagi na rosnącą liczbę przetwarzanych danych, spowodowaną wszechobecnie panującym trendem zbierania danych (np. nt. klientów – analiza koszyka zakupów, analiza zachowań konsumenckich / społecznych / gospodarczych / ekonomicznych, analiza danych medycznych, analiza tras przejazdów, itd.) oraz istniejącymi możliwościami technicznymi w zakresie przetwarzania tych danych (coraz większe możliwości techniczne sprzętu), eksploracja danych (czyli z ang. Data mining) stanowi obecnie istotny element współczesnej informatyki. Narzędziami pozwalającymi na niniejszą eksplorację danych są narzędzia typu business intelligence, stanowiące przedmiot proponowanego szkolenia.
Cognos jest szybkim i wydajnym sposobem na dostarczenie wielowymiarowej informacji. Budowanie sprawnie funkcjonującego systemu zarządzania informacją w organizacji jest wyzwaniem zarówno dla użytkowników businessowych, jak i ekspertów technicznych. Rozwiązania Cognos w obszarze Business Intelligence pomagają zrozumieć, monitorować i zarządzać wydajnością przedsiębiorstwa poprzez raporty i analizy, monitorowanie rentowności, budżetowanie, prognozowanie i zarządzanie kosztami.

Szkolenie składać się będzie z dwóch modułów: Report Studio Basic (8 godz. zegarowych) oraz Report Studio Advanded (16 godz. zegarowych)

Liczba grup: 1 grupa, maksymalnie 10-osobowa

Egzamin certyfikujący: IBM Certified Designer – Cognos 10 BI Reports (dla wszystkich uczestników szkolenia)

Miejsce szkolenia: Wydział AEiI, Gliwice

Harmonogram szkolenia: Grupa nr 1

Planowany termin szkolenia: marzec - kwiecień 2015 r.

Program szkolenia (24 godz. zegarowe):

MODUŁ REPORT STUDIO BASIC:
  1. Wprowadzenie do IBM Cognos Connection
  2. Wprowadzenie do Report Studio
  3. Tworzenie i formatowanie raportów
  4. Filtrowanie danych
  5. Tworzenie i użycie podpowiedzi
  6. Zaawansowane formatowanie

MODUŁ REPORT STUDIO ADVANCED:
  1. Użycie dodatkowych technik budowy raportów
  2. Centrum tworzenia raportów
  3. Projektowanie raportów przy użyciu zapytań